Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
 



 
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Kohustuslik lugemine - investeerimise ABC



TF Bank 

Meeles tuleb aga pidada, et see pole tühipaljas moetrend. Investeerimine on tõsine, suuremal või väiksemal määral riskantne ettevõtmine, mis vajab kainet meelt ja head informeeritust. Kusjuures, tasu ei ole alati tagatud. Enne, kui sina või mõni su lähedane asub kuhugi oma raha paigutama, tasub endale põhitõed selgeks teha, kirjutab oma blogis TF Bank.

Mis asi on investeerimine?

Investeerimisvorme ja -võimalusi on mitmeid. Antud artiklis käsitleme neist tavainimese jaoks kõige tihedamini kasutatavat vahendit, raha, mis paigutatakse enamasti mõnda ettevõttesse eesmärgiga teenida tulevikus jooksvat tulu. Maakeeli tegeletakse „oma raha kasvatamisega“. Investeerimise puhul ostad sa ise mõne ettevõtte osakuid või annad sellele laenu. Firma kasutab investoritelt saadud raha enda või mõne toote/teenuse arendamiseks. Siinjuures pole ettevõtmise edukus kunagi 100% ette ennustatav. Seetõttu on alati oht, et sa ei pruugi oma rahalt midagi teenida või, veel hullem, sa võid sellest täiesti ilma jääda.

Kuidas käib investeerimine?

Selleks, et investeerida, pead enne säästma. Rõhk on sõnal „säästma“, sest investeerimiseks laenu võtmine pole jätkusuutlik idee. Kui esialgne summa koos, siis esimesena pane paika eesmärk: kui suurt summat soovid kui pika ajaperioodi jooksul teenida. Kindlasti võta arvesse kõiki tasusid ja makse, mida pead investeerimisperioodi jooksul kandma.

Seejärel asu koostama oma investeerimisstrateegiat ehk millesse sa sooviksid investeerida? Kas aktsiatesse, võlakirjadesse või hoopis millessegi kolmandasse? Iga investeerimisobjekt dikteerib panustatava rahasumma ning tagasi teenimiseks vajalikud tegevused ja aja. Näiteks pead aktsiaturul võimalustele ja muutustele reageerima tihedamini ja kiiremini kui ettevõttele laenu andes. Alusta strateegia koostamist sobiva investorite keskkonna valimisega. Keskkondi on mitmeid ning igal on omad plussid-miinused, võimalused-riskid. Seega soovitame nõu küsida juba käe valgeks saanud sõpradelt, külastada koolitusi, raamatukogu ja -poodi, vaadata ja kuulata vastavaid saateid … Sel viisil õpid tundma ka vastavaid mõisteid ja levinud praktikaid.

Edasi liigu ettevõtete taustauuringute juurde. Millega nad tegelevad? Millised on nende senised saavutused ja tulevikuplaanid? Millised on investeerimisvõimalused? Milline on tootlus? Infot kogudes mõtle pikemale perspektiivile: millised on riskid ja kui palju raha sa oled valmis kaotama enne, kui loed ettevõtmise läbikukkunuks. Olles teinud oma valiku, kontrolli veel kord kõik näitajad üle, pea vajadusel kellegi teisega nõu.

loe edasi TF Bank >>>

 

Kõik uudised